16 Ağustos 2010 Pazartesi

The Expendables

The Expendables aka Testesteron Filmi

Haftalardır bekliyorum ben bu filmi. Saf aksiyon filmi izleyemiyoruz çünkü artık, mutlaka saçma olaylar oluyor, kadınlar yüzünden kahramanlar ölüyor, bilumum sevişme sahnesi oluyor. Ama yok bu filmde bunların hiçbiri yok. Tamamen saf aksiyon filmi. Filmde neredeyse kadın bile yok, 2 tane var. Biri Jason eniştemin eski sevgilisi, biri de generalin kızı. Şimdi gelip bana olur mu Sylvester kız yüzünden ölüyordu az daha demeyin, olay kız değildi.

Kahramanlarımızın hepsi baya yaşlanmış ama hiçbirinde iş bitmemiş. Ne kadar aksiyon varsa hepsini yapıyorlar maşallah.

Filmde bilumum aksiyon yıldızı mevcut. Yok yok. Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Mickey Rourke, Randy Couture, Terry Crews...
Dolph Lundgren ki kendisini Rocky serisinden Ivan Drago olarak tanıyor ve sevmiyoruz, Rocky'ye de az gönderme olmadı değil filmde.
Arnold Schwarzenegger de görünüyor bir ara ve resmen tarihi bir an oluyor bence. Kendi hayatına yapılan göndermeler de nefisti.
Bruce Willis olmadan aksiyon filmi olur mu olmaz tabii denilerek o da görünüyor.
Mickey Rourke benim kankam olsun beraber içelim falan istiyorum ben, tam kanka olunacak adam.
Jason Statham zaten dünya ahiret eniştem, en yakın arkadaşıma alacağız kendisini, yabancıya gitsin istemiyorum.


Sylvester Stallone'a gelecek olursak, ben o adamı çok seviyorum. Annemin bana hamileyken sinemada Rambo 2'ye gitmiş olmasının da etkisi olabilir belki ama harbi seviyorum bu adamı. Rocky serisinin hastasıyım ama hiçbir arkadaşım da sevmiyor. Oturup altısını birden aynı gün izleyip, terör estirmeyi planlıyorum tek başıma. Oynadığı diğer filmleri de seviyorum ama Rocky'nin yeri çok ayrı.
Baya yaşlanmış ve botoxtan heralde mimikleri belli olmuyor.
Yine de seviyorum, yine de seveceğim.


Velhasılı kelam film başta da bahsettiğim gibi saf bir aksiyon filmi. DVD'si çıkınca ayda bir izlemeye de karar verdik biz.
İzleyin izletin herkes izlesin:)

2 yorum:

  1. bu filmi bende bekliyorum bayadır ve umarım en kısa sürede burada vizyona girer,ayrıca tam koleksiyonluk bi film, gerçek bi film izlenilesi

    YanıtlaSil
  2. Mükemmel film ya. Öyle böyle değil. Gerçi abartmayayım şimdi zevkler ayrıdır da bu tam benlik bir film olmuş.
    Umarım yakında izlersin:)

    YanıtlaSil